Мик Џегер

Таг
9Вести

МИК ЏЕГЕР НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ И СÈ УШТЕ Е ИСТИОТ ЕНЕРГИЧЕН ШОУМЕН

МИК ЏЕГЕР СЕ СВРШИЛ НА 79 ГОДИНИ

ЖАЛАМ ШТО НЕ СУМ ГЛУМЕЛ ПОВЕЌЕ, ВЕЛИ МИК ЏЕГЕР ПО ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИОТ ПРВ ФИЛМ ПО 19 ГОДИНИ

МИК ЏЕГЕР ЌЕ СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА ДВА МЕСЕЦИ ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

БОЛНИОТ МИК ЏЕГЕР СНИМЕН НА ПЛАЖА ВО МАЈАМИ ОТКАКО „РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ОТКАЖА ТУРНЕЈАТА

ТЕАТАРОТ МАРИНСКИ ПОСТАВИ БАЛЕТ СО ДВИЖЕЊАТА НА МИК ЏЕГЕР, ВО КОРЕОГРАФИЈА НА НЕГОВАТА ДЕВОЈКА

КИТ РИЧАРДС СМЕТА ДЕКА ТЕЈЛОР СВИФТ НЕМА ДОЛГО ДА ТРАЕ ВО МУЗИЧКАТА ИНДУСТРИЈА

ЦВЕТНИТЕ САТЕНСКИ ЧЕВЛИ НА ПРИНС ДЕЛ ОД ЗБИРКАТА НА МУЗЕЈОТ „ВИКТОРИЈА И АЛБЕРТ“