МИК ЏЕГЕР СЕ СВРШИЛ НА 79 ГОДИНИ

Њујорк, (Дејли мејл)
English singer Mick Jagger and his wife US choreographer Melanie Hamrick attend the 2023 American Ballet Theatre's summer season opening night performance of "Like Water For Chocolate" at The Metropolitan Opera House on June 22, 2023 in New York City. (Photo by KENA BETANCUR / AFP)

Славниот пејач на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, се свршил на 79 години со кореографката и балерина Мелани Хамрик, со која е во врска неколку години. Вакви шпекулации првпат се појавија откако 36-годишната Хамрик беше снимена како носи блескав прстен, за кој извори блиски на двојката потврдиле дека е свршенички.

„Мелани им се пофали на своите колеги во Њујорк дека се свршила со Мик. Сепак, тие не планираат венчавка во скоро време“, изјави неименуван извор за весникот „Мирор“.

Џегер е татко на осум деца со пет различни жени. Двапати се женел досега, со Бјанка Џегер и Џери Хол, од која се разведе во 1999.

Врската со Хамрик ја почнал по самоубиството на неговата претходна девојка Л‘Врен Скот во 2014 и имаше 73 години кога го добија синот Деверо Октавијан Бејзил во 2016.