„Милениум“

Таг
42Вести

ГАЛА ФРАНЦУСКА ВЕЧЕР ВО КИНО МИЛЕНИУМ СО ПРОЕКЦИЈА НА НАГРАДУВАНИОТ ФИЛМ „ИЗГУБЕНИ ИЛУЗИИ“

ФИЛМОТ ЗА СРПСКАТА ФОЛК ЛЕГЕНДА ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ОД ВИКЕНДОВ ВО СКОПСКИТЕ КИНА

ШВЕДСКАТА КОМЕДИЈА „БРИТ-МАРИ БЕШЕ ТУКА“ ИГРА ВО МИЛЕНИУМ

„МАЛИ ЖЕНИ“ И „ГОСПОДА“ НА ГАЈ РИЧИ ОД ДЕНЕСКА ВО СКОПСКИТЕ КИНА

ПОБЕДНИКОТ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ „1917“ ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО СКОПЈЕ

ПРЕД ОБЈАВУВАЊЕТО НА НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ОД ДЕНЕСКА ПАК ВО СКОПСКИТЕ КИНА

АКТЕРИТЕ ОД „ВРБА“ ВЕЧЕРВА НА СРЕДБА СО ПУБЛИКАТА ВО МИЛЕНИУМ, ФИЛМОТ ИМА РЕКОРДНИ 20 ИЛЈАДИ ГЛЕДАЧИ

ИДЕЈАТА МИ БЕШЕ ДА НАПРАВАМ НЕШТО ПОРАЗЛИЧНО, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ЗАФИРОВСКИ ПО ПРЕМИЕРАТА НА „ЕФЕКТОТ НА СРЕЌА“

МАНЧЕВСКИ НАПРАВИ ДВЕ ВЕРЗИИ НА „ВРБА“, ПЕТОЧНАТА ПРЕМИЕРА ВО ЧЕТИРИ ГРАДОВИ