Младински културен центар

Таг
10Вести

АМЕРИКАНСКИОТ ЏИПСИ ПАНК БЕНД „КУЛТУР ШОК“ НА 15 АПРИЛ ВО СКОПЈЕ

„103 ГЕНЕРАЦИИ“ – ФЕСТИВАЛ НА РАДИОТО „КАНАЛ 103“ ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

ПОЧНУВА 17. ФЕСТИВАЛ НА ЕВРОПСКИ ФИЛМ СИНЕДЕЈС, ЌЕ СЕ ПРИКАЖАТ НАД 100 ФИЛМОВИ

„ОД РЕБРО ДО РОКЕНРОЛ“ – ПРВИОТ ЖЕНСКИ МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ ВЕЧЕРВА И УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ФИЛМОВИТЕ НА ВУДИ АЛЕН И ПАОЛО СОРЕНТИНО ВО ГРАДСКИ ПАРК

ОСМИОТ „ЗДРАВО МЛАДИ“ СО ДЕСЕТЧАСОВНА ПРОГРАМА ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

„ТАКСИРАТ“ ПРОДОЛЖУВА ВЕЧЕРВА СО „ЛАЈБАХ“

ШЕСТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ „ЗЕМЈОТРЕС“ ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

СО МОДНА РЕВИЈА СОБРАНИ НАД 1,5 ТОНИ СТАРА ТОПЛА ОБЛЕКА

ГЕРМАНСКИТЕ МЕТАЛ ЛЕГЕНДИ „КРЕАТОР“ ПО 14 ГОДИНИ ПОВТОРНО СВИРАТ ВО СКОПЈЕ