НАТО

Таг
11Вести

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ КРЕНАТО ПРЕД СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ

МАКЕДОНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, ШПАНСКИОТ СЕНАТ ГО ИЗГЛАСА ПРОТОКОЛОТ СРЕДЕ КАРАНТИН

ЗНАМЕТО НА НАТО ОД ДЕНЕСКА СТОИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА СОБРАНИЕТО

МАКЕДОНИЈА НА ЧЕКОР ДО ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, СЕ ЧЕКА УШТЕ ШПАНИЈА

САД ГО РАТИФИКУВАА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ОСТАНУВААТ УШТЕ ЧЕТИРИ ЗЕМЈИ

ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО ДОЈДЕ ВО ОХРИД ЗА ДА Ѝ ПОСАКА ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

ПОТПИШАН ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, МАКЕДОНИЈА ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА НАТО ВО ДЕКЕМВРИ

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РАТИФИКУВАШЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ОТВОРЕНИ ВРАТИТЕ НА НАТО И ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА

ПЕНКАЛОТО Е ОНА ШТО НÈ ДВИЖИ НАПРЕД, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО НАТО

МАКЕДОНИЈА ПОКАНЕТА ВО НАТО, ПОД УСЛОВ ДА БИДЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА