натпревар

Таг
12Вести

ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРВЕНСТВО ВО ФРЛАЊЕ АВИОНЧИЊА ОД ХАРТИЈА, ПОБЕДНИЦИТЕ ОДАТ НА СВЕТСКОТО ФИНАЛЕ ВО АВСТРИЈА

СКЕЈТБОРДИНГ НАТПРЕВАРОТ „УШТЕ ЕДЕН ОБИД“ ПО ПЕТТИ ПАТ ВИКЕНДОВ НИЗ СКОПЈЕ

ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ОДРЖИ НАТПРЕВАР ВО БРЗО МЕСТЕЊЕ НА РУБИКОВА КОЦКА

26-ГОДИШНА МЕКСИКАНКА Е НОВА МИС УНИВЕРЗУМ

БУНДЕСЛИГАТА ПОКАЖА КАКО ИЗГЛЕДА ФУДБАЛОТ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

10-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ БЕЗ ДЛАНКИ ПОБЕДИ НА НАТПРЕВАРОТ ВО УБАВО ПИШУВАЊЕ ВО САД

МАШИНАТА ЗА ГРАВИРАЊЕ СО ЛАСЕР НА БИТОЛСКАТА СРЕДНОШКОЛКА ДИВИТАРОВА ПОБЕДИ НА ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР

ЖЕНСКИОТ МЛАДИНСКИ ХОР ПРИ МКЦ ПОБЕДИ НА АКАПЕЛА НАТПРЕВАР ВО ВАРШАВА

15-ГОДИШНИОТ ПИЈАНИСТ МУСТАФАОГЛУ ПОБЕДИ НА МЕЃУНАРОДЕН НАТПРЕВАР И ДОБИ КОНЦЕРТ ВО АТИНА