Њујорк

Таг
93Вести

ЅВЕЗДИТЕ НА НОВАТА СОВРЕМЕНА МУЗИКА СЕ СОБРАА НА ФЕСТИВАЛОТ ЛОНГ ПЛЕЈ ВО ЊУЈОРК

ЊУЈОРК Е НАЈДОБАР ГРАД ВО СВЕТОТ ЗА 2024, КЕЈПТАУН Е НА ВТОРОТО, А БЕРЛИН НА ТРЕТОТО МЕСТО

СТУДЕНТИ ПО МЕДИЦИНА ОД ЊУЈОРК ВРЕСКАА ОД СРЕЌА ПО ДОНАЦИЈАТА ОД МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА НИВНИТЕ ШКОЛАРИНИ

ЛЕГЕНДАРНИОТ БЕНД „КИС“ СЕ ПОЗДРАВИ СО ПУБЛИКАТА ВО ЊУЈОРК, БЛИЗУ ДО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ПРЕД 50 ГОДИНИ ЗАПОЧНАА ДА СВИРАТ

ЈАВЕТЕ ИМ СЕ НА ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ САМО ЗА ДА ГИ ПРАШАТЕ КАКО СЕ, ТОА Е ЗДРАВО, ТВРДАТ СТРУЧЊАЦИТЕ

САРА ЏЕСИКА ПАРКЕР Е НАЈДОБРОТО ОД АМЕРИКАНСКАТА МОДА, КАЖА СОВЕТОТ НА МОДНИ ДИЗАЈНЕРИ НА САД

БАЛЕТАНКИТЕ СЕ ВРАЌААТ ВО МОДА, МОДНИТЕ ПИСТИ ЌЕ ОДМОРАТ ОД ШТИКЛИ

ЊУЈОРК ДОБИ ЛИЗГАЛИШТЕ НА ВИСОЧИНА ОД 345 МЕТРИ

ВО ЊУЈОРК ОТВОРЕНА ПРВАТА ПРОДАВНИЦА ЗА МАРИХУАНА