„Паразит“

Таг
9Вести

ТОЈ НЕ ЗНАЕ ДА ЧИТА ПРЕВОД, МУ ОДГОВОРИЈА НА ТРАМП ОТКАКО ГО НАПАДНА ОСКАРОВЕЦОТ „ПАРАЗИТ“

ТИЛДА СВИНТОН ЌЕ ИГРА ВО ТВ-СЕРИЈАТА „ПАРАЗИТ“

СЕРИЈАТА „ПАРАЗИТ“ ЌЕ НАВЛЕЗЕ ПОДЛАБОКО ВО ЛИКОВИТЕ И ДЕЈСТВОТО, МАРК РАФАЛО НАЈАВЕН ВО ГЛАВНА УЛОГА

ГОЛЕМ БРОЈ КОРЕЈЦИ НАВИСТИНА ЖИВЕАТ ВО ПОЛУПОДРУМСКИ СТАНОВИ КАКО ВО ОСКАРОВЕЦОТ „ПАРАЗИТ“

„ПАРАЗИТ“ НЕ ГО ПОБЕДИ САМО „МЕДЕНА ЗЕМЈА“, ТУКУ И ЦЕЛИОТ ХОЛИВУД

НЕ ОСВОИВМЕ ОСКАР, НО ГОРДИ СМЕ ШТО БЕВМЕ ГЛАСНИЦИ НА ПОРАКАТА НА АТИЏЕ, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

ВО ПРЕСРЕТ НА 92. ОСКАРИ: „МЕДЕНА ЗЕМЈА“, „ПАРАЗИТ“ И ДРУГИ ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ

ОСКАРИ 2020: ИСТОРИСКИ ДУЕЛ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ И „ПАРАЗИТ“, НОМИНИРАНИ РЕКОРДНИ 62 ЖЕНИ

ЕЈЧ-БИ-О ЌЕ ПРАВИ МИНИСЕРИЈА ОД ПОБЕДНИКОТ ВО КАН, „ПАРАЗИТ“