Париз

Таг
115Вести

ПРЕКУ 300 СПОРТИСТИ И МОДЕЛИ УЧЕСТВУВАА НА МОДНАТА РЕВИЈА НА „ВОГ“ ВО ПАРИЗ СО КОЈА СЕ ПРОСЛАВИЈА 100 ГОДИНИ ФРАНЦУСКА МОДА

ВНИМАВАЈТЕ ДАЛИ ИМА КРЕВЕТ И ПРОЗОРЕЦ ВО СОБИТЕ ШТО ГИ БИРАТЕ, „ВАШИНГТОН ПОСТ“ ПРЕДУПРЕДИ НА ИЗМАМИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИИ НА СМЕСТУВАЊЕ

СТАНОТ НА ДИЗАЈНЕРОТ КАРЛ ЛАГЕРФЕЛД ВО ПАРИЗ СЕ ПРОДАВА ЗА 10 МИЛИОНИ ЕВРА

ПАРИСКИТЕ КЕЛНЕРИ СЕ ТРКАА НИЗ ГРАДОТ НОСЕЈЌИ КАФЕ И КРОАСАН НА НАСТАН КОЈ ПОЧНА ПРЕД 110 ГОДИНИ

РЕВИЈАТА НА „ДИОР“ ВО ПАРИЗ СО МОТИВИ НА ОТОМАНСКАТА ТАПИСЕРИЈА

ПАРИЖАНИТЕ ИЗГЛАСАА ЗАБРАНА ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ

ПО 122 ГОДИНИ, СЕ УКИНУВААТ ХАРТИЕНИТЕ БИЛЕТИ ЗА ПАРИСКОТО МЕТРО