Педро Алмодовар

Таг
6Вести

АЛМОДОВАР ПРВПАТ ВО КАРИЕРАТА ЌЕ СНИМА ВЕСТЕРН

СИНЕДЕЈС ЈА РАСПРОДАДЕ ПРОЕКЦИЈАТА НА „БОЛКА И СЛАВА“ НА АЛМОДОВАР

ПО 21 ФИЛМ ВО ШПАНИЈА, АЛМОДОВАР ПРВПАТ ЌЕ СНИМА ВО САД

АЛМОДОВАР ДОБИ ПОЧЕСЕН „ЗЛАТЕН ЛАВ“ 36 ГОДИНИ ПО ДЕБИТО ВО ВЕНЕЦИЈА

ЗАД СЕКОЈ АКТЕР ИМА БОЛКА, НО И СЛАВА – ДВЕ ГОДИНИ ПО СРЦЕВИОТ УДАР, БАНДЕРАС ТРИУМФИРАШЕ ВО КАН

АЛМОДОВАР ГИ ДОНЕСЕ СВОИТЕ БОЛКА И СЛАВА ВО КАН