расизам

Таг
12Вести

„ДИЗНИ“ ИМ СТАВИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА РАСИЗАМ НА АНИМИРАНИТЕ КЛАСИЦИ „ДАМБО“, „ПЕТАР ПАН“ И „КНИГА ЗА ЏУНГЛАТА“

ТВИТЕР СЕ ОТКАЖУВА ОД „РАСИСТИЧКИ“ ПРОГРАМЕРСКИ ТЕРМИНИ

ФОРМУЛА 1 БОЛИДИТЕ НА МЕРЦЕДЕС СТАНАА ЦРНИ ЗА ПОДДРШКА НА БОРБАТА ПРОТИВ РАСИЗМОТ

МАДОНА СО ПАТЕРИЦИ ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО ЛОНДОН

БАНКСИ ГО ПОДДРЖА ДВИЖЕЊЕТО „ЦРНИТЕ ЖИВОТИ ЗНАЧАТ“ СО СВОЕТО НОВО ДЕЛО

ЏОРДАН ДОНИРА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО САД

ФУДБАЛЕРИТЕ ОД БУНДЕСЛИГАТА ГИ СЛАВЕА ГОЛОВИТЕ БАРАЈЌИ ПРАВДА ЗА УБИЕНИОТ ЏОРЏ ФЛОЈД

И КЕЈТИ ПЕРИ ПОВЛЕЧЕ ЧЕВЛИ ОД ПРОДАЖБА ОТИ БИЛЕ РАСИСТИЧКИ

„ГУЧИ“ ПОВЛЕЧЕ ЏЕМПЕР ОД 890 ДОЛАРИ ЗАШТО БИЛ РАСИСТИЧКИ

СЕРИЈАТА НА РОЗЕН БАР ОТКАЖАНА ПОРАДИ РАСИСТИЧКИ ТВИТ