Ротердам

Таг
19Вести

ВО РОТЕРДАМ ОТВОРЕНА ПЕШАЧКА ПАТЕКА КОЈА ПОМИНУВА ПРЕКУ ПОКРИВИ

РОТЕРДАМ ПОСТАВУВА ГЛОБАЛЕН ТРЕНД СО НОВИОТ МУЗЕЈ-СКЛАДИШТЕ, 151.000 ДЕЛА И ПРЕДМЕТИ СЕ ИЗЛОЖЕНИ ВО ПЕТ КЛИМАТСКИ ЗОНИ

НАЈДОБРОТО ДОПРВА СЛЕДУВА, ВЕЛИ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ОТКАКО НЕ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ПО ЕДНА ГОДИНА ОДЛОЖУВАЊЕ, ЕВРОВИЗИЈА ВО РОТЕРДАМ ОТВОРЕНА СО ТИРКИЗЕН ТЕПИХ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ДОЗВОЛИ ЕВРОВИЗИЈА ДА СЕ ОДРЖИ ПРЕД 3.500 ГЛЕДАЧИ

БЕЛОРУСИЈА ИСФРЛЕНА ОД ЕВРОВИЗИЈА ПОРАДИ ПОЛИТИЧКИ СТИХОВИ

ГОДИНАШНАТА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ БЕЗ ГОЛЕМО ШОУ ВО ЖИВО

ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ КОРИСТИ ПРЕТХОДНО СНИМЕНИ НАСТАПИ АКО ИЗВЕДУВАЧОТ НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ВО РОТЕРДАМ

РОТЕРДАМ ЈА ЗАКАЖА ЕВРОВИЗИЈА ЗА МАЈ 2021, НО ЗАСЕГА НЕ Е ПОЗНАТО ВО КОЈ ФОРМАТ

НОВА МУЗЕЈСКА ЗГРАДА ВО РОТЕРДАМ Е ОБЛОЖЕНА СО 1.664 ОГЛЕДАЛА ЗА ДА СЕ ПРЕТОПИ СО ОКОЛИНАТА