танц

Таг
12Вести

ТАНЦ ПЕРФОРМАНСОТ „ВРТОГЛАВИЦА“ УТРЕВЕЧЕР ПРЕД ВЕЛЕШКАТА ПУБЛИКА

ДВЕ ШАМПИОНСКИ ТИТУЛИ ЗА „БРЕЈК А ЛЕГ“ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

УНЕСКО Ѝ ДАДЕ ЗАШТИТЕН СТАТУС НА КОНГОАНСКА РУМБА, ШТО СЕ ПОПУЛАРИЗИРАШЕ НА КУБА

ВО ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР ПРЕМИЕРА НА ТАНЦ ПРЕТСТАВАТА „ПЕТТОТО ГОДИШНО ВРЕМЕ“

МАКЕДОНСКИ И АМЕРИКАНСКИ УМЕТНИЦИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ТАНЦОВИОТ МАРАТОН НА ТАНЦ ФЕСТ

РИСИМА РИСИМКИН СЛАВИ 30 ГОДИНИ КОРЕОГРАФСКО ТВОРЕШТВО СО ПРЕМИЕРА НА ОХРИДСКО ЛЕТО

БЕСПЛАТНИ ОНЛАЈН ЧАСОВИ ПО ТАНЦ СО ТРОЈЦА ПЕДАГОЗИ

АНГОЛСКИОТ ТАНЦ КИЗОМБА Ѝ КОНКУРИРА НА САЛСА

ТАНЦОВ ПЕРФОРМАНС НА МАКЕДОНСКИ СТУДЕНТИ И КОРЕОГРАФ ОД СЛОВЕНИЈА ВЕЧЕРВА ВО МОБ

СКОПЈЕ ТАНЦОВИОТ ТЕАТАР ЌЕ НАСТАПИ НА ХОЛАНД ДЕНС ФЕСТИВАЛ ВО ХАГ