традиција

Таг
8Вести

В ПЕТОК ПОЧНУВА ТРАДИЦИОНАЛНАТА ГАЛИЧКА СВАДБА, СТЕФАНА ДИМИТРОВА И ДАРИЈАН КОЧОСКИ СЕ МЛАДЕНЦИТЕ

СВЕТСКИ РОМСКИ БАЛ ВО СКОПЈЕ СО БАЛКАНСКИ ФОЛК ЅВЕЗДИ, БИЛЕТОТ ЧИНЕШЕ 150 ЕВРА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ВЕВЧАНСКИОТ КАРНЕВАЛ Е ГОРДОСТ И МАЈТАП, А ЈАС КАКО ИНФЛУЕНСЕРКА СУМ ЖИВ ШТИТ МЕЃУ ЛЕВАТА И ДЕСНАТА ПОЛИТИЧКА ОПЦИЈА, КАЖА ИГОР ЏАМБАЗОВ

ТЕПИХОТ Е УМЕТНОСТ ОД НАЈВИСОК РАНГ ВО АЗЕРБЕЈЏАН

ТРИ ТЕОРИИ ЗА ТОА КАКО НАСТАНАЛА ТРАДИЦИЈАТА ПРЕД БОЖИК ДА МУ СЕ ОСТАВААТ КОЛАЧИ НА ДЕДО МРАЗ ПОД ЕЛКАТА

ЈУБИЛЕЈНАТА 60. ГАЛИЧКА СВАДБА Е ВИКЕНДОВ СО МЛАДОЖЕНЦИТЕ ЕЛИСАВЕТА БУЛОСКА И ОЛИВЕР АНДРЕЕВСКИ

ШВЕДСКАТА ТРАДИЦИЈА НА КУПУВАЊЕ БЛАГО ВО САБОТИТЕ ГИ УЧИ ДЕЦАТА НА ШТЕДЕЊЕ И САМОСТОЈНОСТ

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ПРОТЕСТИРАА И ВО ВЕВЧАНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА