Твитер

Таг
39Вести

МАСК ЌЕ НАПРАВИ ПРЕСЕДАН И ЌЕ СТАНЕ НАЈВЛИЈАТЕЛНАТА ЛИЧНОСТ НА ТВИТЕР

СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ СЕ ПРЕФРЛИЈА НА СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА МАСТОДОН ОТКАКО МАСК ГО КУПИ ТВИТЕР

МАСК ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРОФИЛИ НА ТВИТЕР СО МЕСЕЧНА ПРЕТПЛАТА ОД ОСУМ ДОЛАРИ

МАСК ВЕТИ ВРАЌАЊЕ НА СЛОБОДАТА НА ГОВОРОТ НА ТВИТЕР ОТКАКО ГО КУПИ ЗА 44 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

МАСК СЕ ОТКАЖА ОД ЧЛЕНСТВОТО ВО УПРАВНИОТ ОДБОР НА ТВИТЕР

ТВИТЕР ПЛАНИРА ДА ЈА ВОВЕДЕ МОЖНОСТА ЗА МЕНУВАЊЕ НА ОБЈАВЕНИТЕ ТВИТОВИ

ИЛОН МАСК СТАНА НАЈГОЛЕМИОТ АКЦИОНЕР ВО ТВИТЕР

НА ТВИТЕР СЕГА МОЖЕ ДА СЕ ОСТАВИ БАКШИШ ЗА ДОБАР ТВИТ

МАЛЕЗИСКИ БИЗНИСМЕН ГО КУПИ ПРВИОТ ОБЈАВЕН ТВИТ ЗА 2,9 МИЛИОНИ ДОЛАРИ И ГО СПОРЕДИ СО „МОНА ЛИЗА“

ТРАМП ПЛАНИРА ВРАЌАЊЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СО СВОЈА ПЛАТФОРМА