вакцинирање

Таг
12Вести

ИЗМИНАТИТЕ МЕСЕЦИ БЕА МНОГУ ТЕШКИ ЗА МЕНЕ, ПРИЗНА ЃОКОВИЌ ПРЕД ВРАЌАЊЕТО НА ТЕРЕНИТЕ

ВО МАКЕДОНИЈА НАДМИНАТА БРОЈКАТА ОД ПОЛОВИНА МИЛИОН ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

НЕМА ДА СВИРАМ НИКАДЕ КАДЕ ШТО СЕ БАРА КОВИД ПРОПУСНИЦА, ВЕЛИ ЕРИК КЛЕПТОН

БУТАН ЗА 16 ДЕНА ГИ ВАКЦИНИРАШЕ РЕЧИСИ СИТЕ ВОЗРАСНИ ЖИТЕЛИ, ВОДЕЈЌИ СЕ ОД БУДИСТИЧКА АСТРОЛОГИЈА

ГИБРАЛТАР Е ПРВОТО МЕСТО ВО ЕВРОПА КОЕ СЕ ВРАТИ ВО НОРМАЛЕН ЖИВОТ

ОД 14 МАЈ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА, НО ЌЕ СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ИЛИ НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

МАКЕДОНИЈА ДОБИ 24.000 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“, СО ШТО КОНЕЧНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОШИРИ ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19

ЕВРОПСКИТЕ МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛИ ГО ГЛЕДААТ СПАСОТ НА СЕЗОНАТА ВО ЗАБРЗАНОТО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

НЕПОЛНА ГОДИНА ПО ПРВИОТ ПОТВРДЕН СЛУЧАЈ, МАКЕДОНИЈА ЈА ПОЧНА ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19

МАКЕДОНИЈА ВО ФЕВРУАРИ ЌЕ ГИ ДОБИЕ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, ДОДЕКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ЈА ДАВА И ВАКЦИНАТА НА ОКСФОРД