Венко Филипче

Таг
16Вести

ФИЛИПЧЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ДВА ДЕНА ПО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО

НОВ РЕКОРД ПО 24 ЧАСА – 180 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, БРОЈКАТА АКТИВНИ СЛУЧАИ ПОГОЛЕМА ОД 1.000

ЗА ОЧЕКУВАЊЕ Е НАЕСЕН ДА ИМА ВТОР БРАН НА КОРОНАВИРУС И ЌЕ БИДЕМЕ ПОДГОТВЕНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ВЛАДАТА НАЈАВИ ПОСТЕПЕНО ВРАЌАЊЕ НА ЖИВОТОТ ВО НОВАТА НОРМАЛНОСТ ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

НОВИ 68 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА, СЕ НАЈАВУВА УШТЕ ПОДОЛГ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

ШЕСТМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

МАКЕДОНИЈА Е ВО ВТОРАТА ФАЗА ОД ЕПИДЕМИЈАТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ, ДОДЕКА БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА ЗА 72

ДОСЕГА 11 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА, ИЗЛЕКУВАНИ УШТЕ ПЕТМИНА ПАЦИЕНТИ

СЕДМА ЖРТВА НА КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА, УШТЕ ДЕВЕТ ПАЦИЕНТИ ИЗЛЕКУВАНИ

ДВАЈЦА СКОПЈАНИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, НАЈМЛАДА И НАЈВОЗРАСНА ЖРТВА ДОСЕГА