Викинзи

Таг
10Вести

ПРСТЕНЕСТИТЕ ВИКИНШКИ ТВРДИНИ ВО ДАНСКА ДОДАДЕНИ НА ЛИСТАТА НА УНЕСКО

БЈОРК Е ПРОРОЧИЦА ВО ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ПО ПОВЕЌЕ ОД 20 ГОДИНИ (ВИДЕО)

ВИКИНЗИТЕ ИМАЛЕ ЖИВЕАЛИШТЕ ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА 471 ГОДИНА ПРЕД ДОАЃАЊЕТО НА КОЛУМБО

ДВАЈЦА ВИКИНШКИ РОДНИНИ ПОВТОРНО СПОЕНИ ВО ДАНСКИ МУЗЕЈ ПО 1.000 ГОДИНИ

НОРВЕШКА ПО 100 ГОДИНИ ПРВПАТ ИСКОПУВА ГОЛЕМ ВИКИНШКИ БРОД, СЕ ВЕРУВА ДЕКА БИЛ ЗАКОПАН ЗА КРАЛ

ПОСЛЕДНИТЕ ЕПИЗОДИ НА „ВИКИНЗИ“ ЌЕ БИДАТ ОБЈАВЕНИ НА 30 ДЕКЕМВРИ

НОРВЕШКА ПОЧНА ДА ИСКОПУВА ВИКИНШКИ БРОД ПРВПАТ ПО ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ВЕК

ХИТ-СЕРИЈАТА „ВИКИНЗИ“ ДОБИВА ПРОДОЛЖЕНИЕ НА „НЕТФЛИКС“

ВИКИНШКА ШАХОВСКА ФИГУРА КУПЕНА ЗА ПЕТ ФУНТИ МОЖЕ ДА СЕ ПРОДАДЕ ЗА ЕДЕН МИЛИОН

СКОРСЕЗЕ СЕ ЗДРУЖУВА СО АВТОРОТ НА „ВИКИНЗИ“ НА ПРОЕКТ ЗА СТАРИТЕ РИМЈАНИ