Зимски олимписки игри во Пјонгчанг

Таг
10Вести

ЗАТВОРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА БЕШЕ ЦЕЛО ВО КОРЕЈСКИ ПОП

ПАНТАЛОНИТЕ НА НОРВЕШКИОТ КАРЛИНГ ТИМ СЕ ХИТ И ВО ПЈОНГЧАНГ

ПАРАЛЕЛНО СО ОЛИМПИЈАДАТА, ВО ЈУЖНА КОРЕЈА СКИЈАА И РОБОТИ

НАД 1.200 ДРОНОВИ ГО ОСВЕТЛИЈА НЕБОТО НАД ПЈОНГЧАНГ ЗА НОВ ГИНИСОВ РЕКОРД

БИАТЛОН Е ЕДИНСТВЕНИОТ ЗИМСКИ СПОРТ ВО КОЈ САД НИКОГАШ НЕ ОСВОИЛЕ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛ

НОРВЕШКИТЕ ОЛИМПИЈЦИ ПО ГРЕШКА НАРАЧАЛЕ 15.000 ЈАЈЦА

СЕКОЈ УЧЕСНИК НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ЌЕ ДОБИЕ 37 КОНДОМИ

СВЕТОТ МИСЛИ ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ГЛАДУВА, А ТАА ИМА ОСВОЕНО 56 ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ