Златан Ибрахимовиќ

Таг
4Вести

ИБРАХИМОВИЌ ЌЕ ИГРА ФУДБАЛ И ВО ПЕТТАТА ДЕЦЕНИЈА ОТКАКО ПОТПИША НОВ ДОГОВОР СО МИЛАН

ИБРАХИМОВИЌ ЌЕ ДЕБИТИРА НА ФИЛМ ВО НОВИОТ „АСТЕРИКС“

ДЕЈАН КУЛУШЕВСКИ СО ТРАНСФЕРОТ ВО ЈУВЕНТУС СТАНА НАЈСКАП ФУДБАЛЕР СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ВО ИСТОРИЈАТА

ИБРАХИМОВИЌ ДОБИ СТАТУА ВО РОДНИОТ ГРАД МАЛМЕ