Зоран Заев

Таг
24Вести

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЈА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПОПИСОТ И ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НО ОД ДЕНЕСКА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ ИНТЕРВЈУ СО ЗАРАЗЕН НОВИНАР

МАКЕДОНИЈА ДОБИ ТЕХНИЧКА ВЛАДА ПО ОСТАВКАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

ЗАЕВ НАЈАВИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ОТКАКО МАКЕДОНИЈА НЕ ДОБИ ДАТУМ ЗА ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

СО ЗАЕДНИЧКИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ-ПРЕШЕВО, МАКЕДОНСКО-СРПСКАТА ГРАНИЦА ЌЕ СЕ ПОМИНУВА ДВОЈНО ПОБРЗО

ЗАЕВ И ЦИПРАС НАПРАВИЈА СЕЛФИ, ПА ГИ ОБЕДИНИЈА БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ДВЕТЕ ЗЕМЈИ НА ИСТОРИСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ

ВЛАДАТА ОБОЕНА ВО ПОРТОКАЛОВО – ПОЧНА КАМПАЊАТА „16 ДЕНА АКТИВИЗАМ ПРОТИВ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ЖЕНИ И ДЕВОЈКИ“

НАД 600.000 ГЛАСАЧИ ГО ПОДДРЖАА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО, ИЗЛЕЗНОСТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ 36,87%

ПЕНКАЛОТО Е ОНА ШТО НÈ ДВИЖИ НАПРЕД, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО НАТО

ВРАТИТЕ НА НАТО СЕ ОТВОРЕНИ ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР ЈЕНС СТОЛТЕНБЕРГ