БЕРНИ ЕКЛСТОУН ДОБИ СИН НА 89 ГОДИНИ

Лондон, (Си-Ен-Ен)
LONDON, ENGLAND - JUNE 19: Bernie Ecclestone (L) and Fabiana Flosi attend the inaugural fundraising dinner for The Petra Stunt Foundation in aid of PS Place at the Corinthia Hotel London on June 19, 2017 in London, England. (Photo by David M Benett/Dave Benett/Getty Images for Petra Stunt Foundation)

Бившиот шеф на Формула 1 Берни Еклстоун и неговата сопруга Фабијана Флоси објавија дека добиле син. Портпаролот на 89-годишниот милијардер кажа дека детето ќе се вика Ејс.

Тоа е прв син за Еклстоун откако во претходните бракови му се родија ќерките Тамара, Петра и Дебора.

Еклстоун, кој во октомври ќе наполни 90 години, се венчаше со 45 години помладата Флоси во 2012. Неговата највозрасна ќерка има 65 години, додека во бракот со бившиот хрватски модел Славица Радиќ ги доби Тамара (36 години) и Петра (31).

Најавувајќи во април дека чека дете со Флоси, Еклстоун зборуваше за тоа како е да се стане татко на таа возраст.

„Не гледам никаква разлика дали е на 89 или 29 години. Ги имате истите проблеми, така што, во ред“, кажа Еклстоун, кој исто така има пет внуци и еден правнук.