ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС КАЖА ДЕКА ПО 20 ГОДИНИ ПАК САКА ДА СНИМА СО ЛИНДЗИ ЛОХАН

САД, (Си-Ен-Ен)

Актерката Џејми Ли Кертис објави фотографија со нејзината колешка од „Откачениот петок“ Линдзи Лохан на нејзиниот  профил на Инстаграм, со натпис кој навестува дека продолжението на филмот е можно во „блиска иднина“.

Филмот е римејк на филмот од „Куќата на глушецот“ од 1976 година, во кој глумеше Џоди Фостер како ќерката и Барбара Харис како мајка, и е заснован на истоимениот роман од Мери Роџерс од 1972 година.

Џејми Ли Кертис објави фотографија со Линдзи Лохан на нејзиниот  профил на Инстаграм. (Фото: Инстаграм)

Ова не е прв пат Кертис да го наговести можното продолжение на популарниот римејк.

Во февруари, таа сподели слична објава на Инстаграм со Лохан.  Подоцна истиот месец, Кертис рече дека продолжението ќе се случи. Потоа, во мај, Кертис потврди дека и таа и Лохан се отворени за проектот.