ДАНИ ДИМИТРОВСКА ГО НАЈАВИ НОВИОТ АЛБУМ СО СИНГЛОТ „ИМА ЉУБОВ ВО НАС“ (ВИДЕО)

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Рок пејачката Дани Димитровска вчера во „АудиоКултура“ го промовираше својот нов сингл „Има љубов во нас“. Композитор и текстописец на песната е Весна Малинова, а аранжманот е на Јордан Манов. Синглот е проследен и со спот, кој веќе е достапен на Јутјуб.

„‘Има љубов во нас‘ е повик и потсетување. Вистината која сјае во сите детски очи, која, како растеме, ја потрупуваме со стравови и ставови, интелектуални анализи и прагматични одговори. Љубовта е свеста и единствената причина што постоиме“, кажа Весна Малинова.

Песната истовремено е најава на новиот, четврти студиски албум на Дани, со кој најавува една нова ера во својата кариера.

(Фото: Фејсбук)