ЌЕ ДОНЕСАМ ДОБРИ ВИБРАЦИИ ВО БИТОЛА, РЕЧЕ ГРЧКАТА ПЕЈАЧКА СО ПОТЕКЛО ОД НИГЕРИЈА ЛАВ ИТОЈА

Битола, (СМАРТ СДК.МК)
Грчката пејачка со потекло од Нигерија Лав Итоја рече дека ја сака Битола зашто во градот нема ни ронка расизам. Таа е дел од музичарите кои настапуваат вечерва на настанот „Ѕвездена симфонија“, со кој вечерва се отвора 16. Битфест на стадионот „Петар Милошевски” во Битола.
„Ќе донесам енергија и добри вибрации на сцената и ќе отпеам две преубави песни“, рече Итоја.
Настанот започнува во 19 часот, а настапуваат и Констракта, Каролина Гочева, „Суперхикс“, „Паркети“ и германскиот електробенд „Шилер“ со Камерниот оркестар и диџеи.
Ж. ЗДРАВКОВСКА