БЕРЛУСКОНИ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ЖИВА ВОСОЧНА ФИГУРА

Рим, (Дејли мејл)

Силвио Берлускони изгледаше како да излегол од музејот за восочни фигури, кога се појави на состанокот на неговата партија Форца Италија. Многумина забележаа дека тој изгледа како замрзнат во времето и попластично од кога било.

Познат како љубител на пластични операции, Берлускони на 81 година нема ниту една брчка на лицето, што го истакнува и неговиот неприроден портокалов тен. За да остане вечно млад, тој, исто така, во минатото има правено трансплантација на коса.

Се чинеше дека италијанскиот медиумски магнат и милијардер е засекогаш отпишан од политиката, кога во 2011 година беше вмешан во сексуален скандал со малолетни проститутки, за потоа да биде обвинет и за даночно затајување. Сепак, тој би можел да направи камбек на политичката сцена, бидејќи анкетите ѝ даваат најголеми шанси на неговата партија на изборите наредната година.