ФАНОВИТЕ НА НИКИ МИНАЖ РАЗОЧАРАНИ ОД ВОСОЧНАТА ФИГУРА ВО „МАДАМ ТИСО“

Берлин, (ДПА)

Фановите на Ники Минаж се разочарани од тоа како е претставена американската пејачка на нејзината восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“ во Берлин.

Музејот во почетокот на месецов ја откри восочната фигура на раперката, во поза со двете раце и нозе на земја, која е препознатлива од спотот за нејзиниот хит „Анаконда“. Сепак, социјалните мрежи не реагираа со воодушевување.

„Восочната фигура на Ники Минаж ме расплака“, напиша еден фан на Твитер, а друг коментираше: „Тоа не е Ники. Повеќе ме потсетува на лик од ‘Мортал комбат’“, споредувајќи ја со насилната видеоигра.

„Ова е големо непочитување на Ники Минаж“, се голем број од коментарите.

Некои од фановите побараа фигурата да се преработи.