анимирана серија

Таг
11Вести

РИК И МОРТИ ДОБИЈА НОВИ ГЛАСОВИ ВО СЕДМАТА СЕЗОНА

ХИТ-СЕРИЈАТА „ЧУДНИ НЕШТА“ ЌЕ ДОБИЕ АНИМИРАНА ВЕРЗИЈА НА „НЕТФЛИКС“

„СВЕТОТ НА БИБИ“ Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА АНИМИРАНА СЕРИЈА ШТО ЌЕ СЕ ПРИКАЖУВА ВО СТРАНСТВО

ОБЈАВЕН ПРВИОТ ТРЕЈЛЕР ЗА МАКЕДОНСКАТА 3-Д АНИМИРАНА СЕРИЈА „АГЕНТ 203“

КРЕАТОРИТЕ НА „САУТ ПАРК“ ПОТПИШАА ДОГОВОР ОД 900 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НОВИ СЕЗОНИ И ФИЛМОВИ

ПО 31 ГОДИНА, Д-Р ХИБЕРТ ОД „СИМПСОНОВИ“ ЌЕ ДОБИЕ ГЛАС ОД ЦРН АКТЕР

ЧОВЕК СО НАЈДОЛГИОТ ПЕНИС НА СВЕТОТ Е ЈУНАКОТ НА НОВАТА ДЕТСКА СЕРИЈА НА ДАНСКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА

ПОЧИНА ЕДЕН ОД КРЕАТОРИТЕ НА „СКУБИ-ДУ“, ЏО РУБИ

БИВИС И БАТХЕД СЕ ВРАЌААТ СО НОВИ ЕПИЗОДИ ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

ПРВПАТ ОД 1975, ЈАПОНЦИТЕ ОСТАНУВААТ БЕЗ НОВИ ЕПИЗОДИ НА НАЈДОЛГОВЕЧНАТА АНИМИРАНА СЕРИЈА НА СВЕТОТ