бокс

Таг
9Вести

ПРОЕКЦИЈА НА БОКСЕРСКИОТ ФИЛМ „РОМСКА КРАЛИЦА“ ВЕЧЕРВА ВО ГРАДСКИ ПАРК

СЛИКИ И ЦРТЕЖИ НА МУХАМЕД АЛИ ПРОДАДЕНИ ЗА РЕЧИСИ МИЛИОН ДОЛАРИ

МАНИ ПАКЈАО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БОКСОТ И СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФИЛИПИНИ

МЕЈВЕДЕР НЕ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ЈУТЈУБЕР, НО ОЧЕКУВА ДА ЗАРАБОТИ 50 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ФЛОЈД МЕЈВЕДЕР ЗАКАЖА БОКСЕРСКИ МЕЧ СО ЈУТЈУБЕРОТ ЛОГАН ПОЛ

ТАЈСОН ВЕЛИ ДЕКА ЦЕЛО ВРЕМЕ ПУШИ МАРИХУАНА, ПА ЗАПАЛИЛ ЏОИНТ И ПРЕД МЕЧОТ СО РОЈ ЏОНС

ПРЕРАНО ВО ЖИВОТОТ ЈА ОСВОИВ СВЕТСКАТА ТИТУЛА, ВЕЛИ МАЈК ТАЈСОН ПРЕД ВРАЌАЊЕТО ВО РИНГОТ НА 54 ГОДИНИ

ЏЕЈМИ ФОКС ЌЕ СЕ ЗДЕБЕЛИ НАД 100 КИЛОГРАМИ ЗА УЛОГАТА НА МАЈК ТАЈСОН

ЌЕ СЕ ЗАБАВУВАТЕ И СЛАБЕЕТЕ – ХАЛИ БЕРИ ГО ПРЕПОРАЧУВА БОКСОТ ЗА ФИТ ТЕЛО