ТАЈСОН ВЕЛИ ДЕКА ЦЕЛО ВРЕМЕ ПУШИ МАРИХУАНА, ПА ЗАПАЛИЛ ЏОИНТ И ПРЕД МЕЧОТ СО РОЈ ЏОНС

Лос Анџелес, (Дејли мејл)

Мајк Тајсон призна дека пушел марихуана непосредно пред вчерашниот меч со Рој Џонс Џуниор, кога се врати во рингот по 15 години пауза. Егзибициската борба заврши со реми, а едно од претходно поставените правила беше дека двајцата боксери нема да бидат тестирани на марихуана. Тој запалил џоинт и веднаш по завршувањето на мечот.

„Видете, не можам да се откажам од дување. Жалам, но јас сум пушач. Дувам секој ден, па така беше и пред и после борбата“, им кажа Тајсон на новинарите.

Тој вели дека престанал да конзумира кокаин пред три години, но марихуаната е поинаква приказна. Легендарниот боксер влезе и во бизнисот со канабис, кога пред две години купи ранч во околината на Лос Анџелес за да го одгледува легално.

„Марихуаната нема никаков негативен ефект врз мене. Тоа е она што го правам и така и ќе умрам“, изјави Тајсон.