еди Марфи

Таг
10Вести

„ДОАЃАЊЕ ВО АМЕРИКА 2“ ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕН НА „АМАЗОН“ ВО МАРТ

„НЕТФЛИКС“ ГИ ОТКУПИ ПРАВАТА ЗА „ПОЛИЦАЕЦОТ ОД БЕВЕРЛИ ХИЛС 4“

РОБЕРТ ДАУНИ ЏУНИОР ГО ПРЕЗЕМА ЛИКОТ НА ДОКТОР ДУЛИТЛ

ЕДИ МАРФИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ГО ПРАВИ „ПОЛИЦАЕЦОТ ОД БЕВЕРЛИ ХИЛС 4“

ЕДИ МАРФИ СЕ ВРАЌА НА СТЕНД АП КОМЕДИЈАТА ЗА 70 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЕДИ МАРФИ ЌЕ СНИМА ВТОР ДЕЛ ОД „ДОАЃАЊЕ ВО АМЕРИКА“

ЕДИ МАРФИ Е ТРЕТИОТ БРАТ НА ШВАРЦЕНЕГЕР И ДЕВИТО ВО ПРОДОЛЖЕНИЕТО НА „БЛИЗНАЦИ“