филмски награди

Таг
7Вести

КРИТИЧАРИТЕ ВО ХОЛИВУД ГО ОДБРАА „ОПЕНХАЈМЕР“ ЗА ФИЛМ НА ГОДИНАТА

ОСКАРИ 2022: ЗАНИМЛИВОСТИ ЗА ВЕЧЕРАШНОТО 94. ДОДЕЛУВАЊЕ

ОСКАРИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ТВ-ШОУ, ТУКУ ФИЛМ СО ЅВЕЗДЕНА ПОСТАВА, ВЕЛАТ ПРОДУЦЕНТИТЕ

ГЛАМУР НА ДИСТАНЦА – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД 78. ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ

ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ПРВПАТ ЌЕ СЕ ДОДЕЛУВААТ ОД ДВЕ МЕСТА, ЊУЈОРК И БЕВЕРЛИ ХИЛС

ХОАКИН ФЕНИКС ЌЕ ДОАЃА ИСТО ОБЛЕЧЕН НА СЕКОЕ ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДИ ОВАА СЕЗОНА

„БЛЕК ПАНТЕР“ ОСВОИ 4 НАГРАДИ НА ЕМ-ТИ- ВИ