КОВИД-19

Таг
60Вести

ПЕЈАЧОТ НА „ИЛ ДИВО“ КАРЛОС МАРИН ПОЧИНА ОД КОВИД-19 НА 53 ГОДИНИ

АКО НЕ БЕВ ВАКЦИНИРАНА ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ УМРЕВ, РЕЧЕ БИЛИ АЈЛИШ

ОЛИВИЈА КОЛМАН ЈА ПОСВЕТИ ЕМИ НАГРАДАТА НА ТАТКО Ѝ, КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

ВО МАКЕДОНИЈА НАДМИНАТА БРОЈКАТА ОД ПОЛОВИНА МИЛИОН ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ВО ВТОРНИК ПОЧНУВА ВАКЦИНИРАЊЕТО СО „СИНОФАРМ“ ОТКАКО ПРИСТИГНАА 200.000 ДОЗИ

И МАКЕДОНИЈА ГО ОГРАНИЧИ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО „АСТРАЗЕНЕКА“ НА ЛИЦАТА НАД 60 ГОДИНИ

КУБА СО ТЕХНОЛОШКА САМОСТОЈНОСТ СЕ БОРИ ПРОТИВ ПАНДЕМИЈАТА И ПРАВИ СВОИ ВАКЦИНИ, РЕСПИРАТОРИ И ТЕСТОВИ

РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА КОВИД ВАКЦИНА НА СВЕТОТ НАМЕНЕТА ЗА ЖИВОТНИ

ОД 14 МАЈ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА, НО ЌЕ СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ИЛИ НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ