топ листа

Таг
16Вести

ВО ГОДИНАТА НА ДОМИНАЦИЈА НА ТЕЈЛОР СВИФТ, „РОЛИНГ СТОУНС“ И „БИТЛС“ СЕ ВРАТИЈА НА ВРВОТ НА ТОП-ЛИСТИТЕ

БОЖИЌНА ПЕСНА СЕ ИСКАЧИ НА ВРВОТ НА АМЕРИКАНСКАТА ТОП-ЛИСТА 65 ГОДИНИ ПО ОБЈАВУВАЊЕТО

АЛБУМ СО ПТИЧЈО ПЕЕЊЕ ГИ ЗАСЕНИ „АББА“ И МАРАЈА КЕРИ НА АВСТРАЛИСКАТА ТОП-ЛИСТА

АЛБУМ НА „АББА“ ПОСТАВИ РЕКОРД ОД 1.000 НЕДЕЛИ НА БРИТАНСКАТА ТОП-ЛИСТА

НОВИОТ АЛБУМ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ НАЈПРОДАВАН ВО ХРВАТСКА

БОЖИЌНИОТ КЛАСИК НА МАРАЈА КЕРИ ПО 26 ГОДИНИ КОНЕЧНО СЕ ИСКАЧИ НА ВРВОТ НА БРИТАНСКАТА ТОП ЛИСТА

„РОЛИНГ СТОУНС“ Е ПРВ БЕНД СО АЛБУМ БРОЈ ЕДЕН ВО ШЕСТ РАЗЛИЧНИ ДЕЦЕНИИ

„ТЕМНАТА СТРАНА НА МЕСЕЧИНАТА“ НА „ПИНК ФЛОЈД“ СОБРА 950 НЕДЕЛИ НА АМЕРИКАНСКАТА ТОП ЛИСТА

99-ГОДИШНИК СЕ НАЈДЕ НА ВРВОТ НА БРИТАНСКАТА ТОП-ЛИСТА

„ЕБИ РОУД“ НА „БИТЛС“ ПО 50 ГОДИНИ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА БРИТАНСКАТА ТОП-ЛИСТА И ПОСТАВИ НОВ РЕКОРД