Златна малина

Таг
14Вести

ХОРОРОТ „ВИНИ ПУ“ Е НАЈЛОШИОТ ФИЛМ ЗА 2023, ДОБИ ПЕТ ЗЛАТНИ МАЛИНИ

ВО ИЗБОРОТ НА НАЈЛОШОТО ВО ХОЛИВУД, „ПЛАТЕНИЦИ 4“ ДОБИ СЕДУМ НОМИНАЦИИ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА

ТОМ ХЕНКС ДОБИ ДВЕ ЗЛАТНИ МАЛИНИ, „РУСОКОСА“ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈЛОШ ФИЛМ

ТОМ ХЕНКС И ФИЛМОТ ЗА МЕРИЛИН МОНРО ГИ ПРЕДВОДАТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА

МЈУЗИКЛОТ „ДИЈАНА“ Е НАЈЛОШИОТ ФИЛМ ЗА 2021, ЛЕБРОН ЏЕЈМС ДОБИ ЗЛАТНА МАЛИНА ЗА НАЈЛОШ АКТЕР

МЈУЗИКЛОТ „ДИЈАНА“ СО НАЈМНОГУ НОМИНАЦИИ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА, БРУС ВИЛИС ДОБИ ПОСЕБНА КАТЕГОРИЈА

МЈУЗИКЛ ЗА АУТИЗМОТ И ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА МЕСТЕЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД СЕ НАЈЛОШИТЕ ФИЛМОВИ НА 40. ЗЛАТНИ МАЛИНИ

„ДУЛИТЛ“ И ПОЛСКИОТ РИМЕЈК НА „ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ СИВО“ НОМИНИРАНИ ЗА НАЈМНОГУ ЗЛАТНИ МАЛИНИ

МЈУЗИКЛОТ „МАЧКИ“ ГО КОМПЛЕТИРАШЕ ДЕБАКЛОТ СО ОСВОЕНИ ШЕСТ ЗЛАТНИ МАЛИНИ

МЈУЗИКЛОТ „МАЧКИ“ И „РАМБО 5“ СО НАЈМНОГУ НОМИНАЦИИ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА