МЛАДИТЕ ЈУТЈУБЕРИ ЏИПИ И СТЕФОНАТОР УТРЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Скопската зоолошка градина утре ќе организира забава по повод крајот на учебната година, на која посетителите ќе ги забавуваат популарните млади јутјубери Џипи и Стефонатор.

Концертот почнува во 13 часот, а специјални гости ќе бидат танчарите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед“, кои се светски и европски шампиони во хип хоп.

Од Зоолошката велат дека за сите посетители ќе има подароци од пријателите и донаторите на градината.