ПОЛСКАТА МАНЕКЕНКА ГОШИА ГУЗОВСКА ЌЕ ЈА ПРОМОВИРА ВИНАРИЈАТА „ТИКВЕШ“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Полскиот модел Гошиа Гузовска заедно со уште две интернационални манекенки ќе ја промовираат најголемата македонска винарија „Тиквеш“ на домашниот и светскиот пазар, соопшти компанијата. Фотосесијата била направена во уникатниот амбиент на винскиот подрум на „Тиквеш“.

Од компанијата велат дека фотографиите се со вечната тема ‘спојот на виното и убавината‘ и ќе бидат користени за промотивните потреби на винаријата на меѓународните пазари, но и за едиторијали во светските модни изданија.

Гузовска има светска манекенска кариера и работи за модни брендови како „Викторија‘с сикрет“, „Долче и Габана“ и „Живенши“ и други. Според упатените модни медиуми, вреди над пет милиони евра. Таа е и меѓу топ инфлуенсерките во Полска со најголем број следбеници на Инстаграм и сопственичка на дизајнерска линија на златен накит.