ЗОМБИ НА ПРВИОТ КОМИК КОН ВО АФРИКА- ФОТОГАЛЕРИЈА

Јоханесбург, (АФП)

Облечени како зомби, суперхерои, негативци и ангели, илјадници фанови се собраа на првиот Комик кон во Африка, кој ќе се одржува три дена надвор од Јоханесбург.

Влезниците за собирот на фановите на стрипови, анимација и видеоигри беа распродадени денови пред стартот, а организаторите дневно очекуваат по 18,000 посетители. Покрај обожаватели, на собирот се најавени и актери, продуценти и режисери.