БРАЈАН АДАМС ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ПО ВТОРПАТ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ

Милано, (НМЕ)

Брајан Адамс објави дека имал позитивен тест за коронавирус вторпат за период од еден месец.

„Еве ме, тукушто пристигнав во Милано и имав позитивен тест за коронавирус по вторпат во рок од еден месец. Одам во болница“, напиша канадскиот музичар на Инстаграм.

Адамс, кој кажа дека се вакцинирал, првпат објави дека е позитивен на 31 октомври, ден откако го откажа настапот по повод приемот на Тина Тарнер во Рокенрол халата на славните. Тој тогаш поминал без симптоми.

Шеесет и двегодишниот Адамс допатува во Италија вчера заради промоцијата на новиот календар на „Пирели“, за кој ги фотографираше Шер, Џенифер Хадсон, Рита Ора, Иги Поп и други музичари.