ТРУДНАТА КРИСТИНА РИЧИ ЈА ПРОМОВИРА НОВАТА КОЛЕКЦИЈА НА „МАРК ЏЕЈКОБС“

Њујорк, (Пипл)
Cristina Ricci https://app.asana.com/0/1135954362417873/1201424214368625/f Credit: Richard Kern 

Кристина Ричи го истакна трудничкото стомаче во рекламната кампања за новата колекција на „Марк Џејкобс“, насловена „Рај“.

„Јас и моето бебе за ‘Марк Џејкобс‘“, напиша 41-годишната актерка под фотографијата објавена на Инстаграм.

Ричи и нејзиниот сопруг Марк Хемптон го чекаат првото заедничко дете, а таа веќе има седумгодишен син од првиот брак. Ричи и Хемптон се венчаа во октомври, два месеца откако таа објави дека е бремена.