ЏО ЏОНАС ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА РАЗВОД ОД ЅВЕЗДАТА НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“, СОФИ ТАРНЕР

Њујорк, (Си-Ен-Ен)

Пејачот Џо Џонас и актерката Софи Тарнер се разведуваат по четири години брак. Бракоразводната парница ја покренал Џонас, кој во барањето навел дека нивниот брак е „непоправливо скршен“.

Џонас и ѕвездата на „Игра на тронови“ се родители на две ќерки, родени во 2020 и 2022 година.

Двајцата ја започнаа врската во 2016, а се свршија следната година. Тие потоа имаа две венчавки во 2019: првата во Лас Вегас, а потоа на раскошна церемонија во село во јужна Франција.

(Фото: Гети)