ТОМ ХЕНКС И ПИРС БРОСНАН ДОЈДОА СО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

Лос Анџелес, (Хелоу)
Mandatory Credit: Photo by Shutterstock (10517029pg) Samantha Bryant, Colin Hanks, Rita Wilson, Tom Hanks, Chat Hanks and Truman Hanks 77th Annual Golden Globe Awards, Arrivals, Los Angeles, USA - 05 Jan 2020

Том Хенкс и Пирс Броснан дојдоа со цели семејства на синоќешното 77. доделување на Златни глобуси во Беверли Хилс.

Шеесет и тригодишниот Хенкс, кој е двократен оскаровец и четирикратен добитник на Златен глобус, позираше на црвениот килим со сопругата, актерката Рита Вилсон и со четирите деца Колин, Труман, Шет и Елизабет. Хенкс ја прими почесната награда Сесил Б. ДеМил и се расплака додека го држеше говорот.

„Се извинувам за мојата настинка“, рече Хенкс и низ солзи продолжи покажувајќи кон неговата маса.

„Еден човек е благословен што има вакво семејство. Не можам да ви опишам што ми значи вашата љубов“.

Броснан со семејството (Фото: Гети)

Ирскиот глумец и поранешен Џејмс Бонд дојде со сопругата Kили Шејн Смит и со нивните синови, 18-годишниот Парис и 22-годишниот Дилан. Двајцата работат како модели и амбасадори на добра волја и често организираат акции на собирање пари во Холивуд за помош на сиромашни деца.