ГАЛ ГАДОТ Е БРЕМЕНА СО ТРЕТО ДЕТЕ

Лос Анџелес, (Скај)
BEVERLY HILLS, CALIFORNIA: 78th Annual GOLDEN GLOBE AWARDS -- Pictured: Gal Gadot attends the 78th Annual Golden Globe Awards held at The Beverly Hilton and broadcast on February 28, 2021 in Beverly Hills, California. -- (Photo by Todd Williamson/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images)

Ѕвездата на „Вондер Вуман“, Гал Гадот, објави дека е бремена со трето дете. Триесет и петгодишната актерка ја потврди веста на Твитер со семејна фотографија со сопругот Јарон Варсано и ќерките Маја (3) и Алма (9).

Претходната вечер, Гадот се појави на 78. Златни глобуси во Беверли Хилс и ја додели наградата за најдобар странски филм.

Гадот со сопругот Јарон Варсано и ќерките Маја и Алма (Фото: Твитер)

Израелската глумица беше бремена по вторпат кога ги преснимуваше сцените за првиот филм „Вондер Вуман“ во 2018.

„Знам дека звучи лигаво, но се чувствував како Вондер Вуман кога се пораѓав. Чувството е како да си божица“, рече Гадот лани во интервју.