КАМЕРОН ДИЈАЗ СТАНА МАЈКА НА 47 ГОДИНИ

Њујорк, (АП)
attends HOH X REVOLVE on June 2, 2016 in Los Angeles, California.

Откако пред две години објави дека се откажува од актерската кариера, Камерон Дијаз почна сосема нова улога на стартот на декадата.

Четириесет и седумгодишната Дијаз и нејзиниот сопруг, музичарот Бенџи Маден, објавија дека станале родители на девојче, на кое му дадоа име Редикс.

„Ние сме пресреќни, благодарни и благословени што ја почнуваме деценијата со објавата за раѓањето на нашата ќеркичка. Таа веднаш ги освои нашите срца и ни го комплетираше семејството“, напиша Дијаз на Инстаграм.

Сепак, таа порача дека нема да објавуваат фотографии од бебето.

„Јас и Бенџи сме пресреќни што можеме да ја споделиме оваа вест, но и сакаме да ја заштитиме приватноста на нашето дете“, додаде таа.

Дијаз, која го сними последниот филм во 2014, се омажи за гитаристот на рок групата „Гуд Шарлот“ наредната година.