ЏЕНИФЕР ЛОПЕС ЌЕ ОБЈАВИ НОВ АЛБУМ ВО ФЕВРУАРИ, ПРВ ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

Лос Анџелес, (АП)
NEW YORK, NEW YORK - JUNE 08: Jennifer Lopez attends the "Halftime" Premiere during the Tribeca Festival Opening Night on June 08, 2022 in New York City. (Photo by Jamie McCarthy/Getty Images for Tribeca Festival)

По една деценија пауза, фановите ќе добијат нов албум на Џенифер Лопес во февруари следната година. Педесет и четиригодишната пејачка и актерка кажа дека излегувањето на албумот „This Is Me… Now“ на 16 февруари ќе биде проследено со музички филм.

Претходно, на 10 јануари, ќе биде објавен првиот сингл од новиот албум, „Can’t Get Enough”.

Режисер на филмот е Дејв Мејерс, а сценариото го напишаа Лопес и нејзиниот свршеник Бен Афлек.

„Наспроти сè што досега сте го виделе од Џенифер Лопес, ‘This Is Me… Now: The Film‘ е наративно, интимно, рефлективно, секси, смешно, фантастично и високо визуелно музичко осмислување на нејзиниот јавно следен љубовен живот“, стои во најавата на филмот.

„This Is Me… Now“ е деветтиот студиски албум на Лопес, прв од 2014 година.

„Овој албум е најискреното нешто што сум го направила досега, кулминација на тоа која сум како личност и уметник“, изјави таа.

(Фото: Гети)