КОНЦЕРТ „МАЉЧИКИ“ ВО ЧЕСТ НА ВЛАДА ДИВЉАН ВО МНТ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Концерт во чест на легендарниот српски музичар Влада Дивљан ќе се одржи вечерва од 20 часот во Македонскиот народен театар (МНТ).

Насловен „Маљчики“, настанот го организираат групата македонски музичари ОГО и Градскиот оркестар со делумна одговорност, а е посветен на фронтменот на култниот југословенски бенд „Идоли“, кој почина во 2015 година во Виена. На концертот ќе бидат изведени 12 песни напишани од Дивљан.

Билетите се по цена од 500, 400 и 300 денари.