ЛЕДИ ГАГА ГИ ПОЧНА НАСТАПИТЕ ВО ЛАС ВЕГАС, ВРЕДНИ 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Лас Вегас, (Ролинг стоун)

Поп ѕвездата Леди Гага имаше спектакуларно отворање на нејзиниот престој во Лас Вегас, за време на кој се закажани повеќе од 70 концертни настани.

Триесет и двегодишната пејачка се преоблече неколку пати, дури и во нејзиното алтер-его како вонземјанин.

Пејачката претходно најави две различни серии на концерти: „Леди Гага енигма“, што ќе содржат драматични креации и настапи во нејзин препознатлив стил и „Леди Гага џез и пијано“, на коишто ќе изведува минималистички верзии на своите песни и на други поп хитови.

За нејзиниот престој во Лас Вегас, кој ќе трае до почетокот на ноември, Гага склучи договор од 100 милиони долари. Во публиката беа и нејзини пријатели, како Кејти Пери, Орландо Блум и Адам Ламберт.