МАЈЛИ САЈРУС ЌЕ ПЕЕ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ПРЕСРЕТ НА СУПЕРБОУЛ

Лос Анџелес, (Индипендент)
LOS ANGELES, CA – DECEMBER 31st: In this image released on December 31, Miley Cyrus performs at Dick Clark's New Year's Rockin' Eve with Ryan Seacrest 2021 broadcast on December 31, 2020 and January 1, 2021. (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images for dick clark productions)

Поп пејачката Мајли Сајрус ќе настапи на Супербоул, финалето на сезоната во американски фудбал (НФЛ), пред публика која ќе се состои од здравствените работници кои се вакцинирале против ковид-19, објави таа. Настанот, како и финалето, ќе се одржи на стадионот „Рејмонд Џејмс“ во Тампа, Флорида, на 7 февруари.

Организаторот соопшти дека на Супербоул ќе биде дозволен влез за само 22.000 луѓе, вклучувајќи медицински лица кои работат со ковид пациенти, кои ќе добијат бесплатни билети.

„Едвај чекам да настапам за почесните гости на НФЛ“, напиша Сајрус на Твитер.

Настапот ќе се пренесува на ТикТок и Си-Би-Ес. Годинашната ѕвезда на полувремето на Супербоул е Викнд.