„ШОК ТРУПЕРС“ ОДБЕЛЕЖУВА 15 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО КОНЦЕРТ ВО МКЦ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

„Шок труперс“, еден од најпопуларните македонски андерграунд бендови, вечерва ќе одбележи 15 години постоење со концерт во Младински културен центар во Скопје, кој почнува во 20:45 часот.

Основани во 2007, „Шок труперс“ го опишуваат својот звук како мешавина на краст, грајндкор, хардкор и метал и важат за еден од најенергичните бендови на домашната музичка сцена. Во својата дискографија има два студиски албума, а беше и на две европски турнеи.

Гости на вечерашниот концерт ќе бидат „Конспираси“, „Ју“ и српската група „Кемикал тумб“.