НИКОЛАС КЕЈЏ ЧЕКА ДЕТЕ СО 30 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СОПРУГА

Лос Анџелес, (Пипл)
NEW YORK, NEW YORK - NOVEMBER 29: Riko Shibata and Nicolas Cage attend the 2021 Gotham Awards Presented By The Gotham Film & Media Institute at Cipriani Wall Street on November 29, 2021 in New York City. (Photo by Udo Salters/Patrick McMullan via Getty Images)

Николас Кејџ го чека првото дете со 30 години помладата сопруга Рико Шибата, потврди претставник на двојката. Тоа ќе биде трето дете за американскиот актер, кој ги доби синовите Кал-Ел (16) и Вестон (31) во претходните врски.

Кејџ и Шибата, која исто така е актерка, се венчаа на мала и интимна церемонија во Лас Вегас во февруари минатата година. Тие се запознале во Јапонија преку заеднички пријатели додека Кејџ го снимаше филмот „Prisoners of the Ghostland“.